PROJEKTOWANIE

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z ZASTOSOWANIA URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH

02 lutego, 2021

Najemcy i nabywcy obiektów przemysłowych coraz częściej biorą pod uwagę charakterystykę energetyczną obiektu, która mówi o rocznym zapotrzebowaniu budynku na energię. Jednym z najważniejszych źródeł kosztów eksploatacji obiektów jest energia elektryczna zasilająca systemy oświetlenia, wentylacji, klimatyzacji i maszyn magazynowych. Jedną z zalet urządzeń elektrycznych jest niski nakład inwestycyjny ograniczający się tylko do zakupu urządzeń i niezbędnego okablowania. W ostatnim czasie widoczne jest coraz większe zainteresowanie wydajnymi energetycznie technologiami oraz skutecznymi urządzeniami zasilanymi prądem. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym zostały opisane urządzenia elektryczne firmy FLOWAIR.

URZĄDZENIA FLOWAIR ZASILANE ELEKTRYCZNIE

Urządzenia elektryczne występujące w ofercie FLOWAIR zapewniające ogrzewanie, barierę powietrzną oraz wentylację to:

Nagrzewnica elektryczna LEO EL BMS
Jednostka grzewczo-wentylacyjna z odzyskiem ciepła-OXeN
Kurtyna powietrzna EliS i Slim

NAGRZEWNICA ELEKTRYCZNA LEO EL BMS

Do ogrzania dużych obiektów takich jak hale przemysłowe, magazyny, pawilony handlowe gdzie nie są dostępne inne źródła ciepła, jak instalacja gazowa czy grzewcza idealnie sprawdzi się nagrzewnica elektryczna LEO EL BMS dostępna w ofercie FLOWAIR. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie z uwagi na swoją skuteczność oraz niskie koszty inwestycyjne. Ich wykorzystanie pozwala na zmniejszenie nakładów inwestycyjnych poprzez uniknięcie prowadzenia instalacji grzewczej. Wymiennik ciepła tworzą elementy grzejne typu PTC, które dopasowują swoją temperaturę względem przepływu powietrza. Dodatkowo, konstrukcja elementów grzejnych zapewnia maksymalne wykorzystanie ich mocy grzewczej na każdym stopniu grzania. Urządzenie posiada do 9 wariantów mocy grzewczej: 3 stopnie wentylatora oraz 3 moce grzewcze. Ponadto, może pracować w trybie wentylacji.

OXeN

Kolejnym urządzeniem elektrycznym jest bezkanałowa jednostka wentylacyjna OXeN z odzyskiem ciepła, wyposażona w nagrzewnicę elektryczną. To urządzenie typu plug & play, gotowe do pracy od razu po  podłączeniu. Dodatkowa możliwość uniknięcia prowadzenia instalacji kanałowej czy brak konieczności zakupu i montażu wentylatorów wyciągowych, pozwala uzyskać spore oszczędności inwestycyjne. OXeN wyposażony jest w dwa wymienniki krzyżowe charakteryzujące się dużą sprawnością odzysku ciepła, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych.

KURTYNY POWIETRZNE

Kurtyny powietrzne ograniczają straty ciepła związane z wymianą powietrza między pomieszczeniem a otoczeniem, co przekłada się bezpośrednio na mniejsze koszty ogrzewania. Dobór odpowiedniej kurtyny może zaoszczędzić nawet do 80% strat energetycznych.

ZALETY URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH

Bezobsługowość i wysoka sprawność
Nie ma konieczności dokonywania regularnych przeglądów jak przy urządzeniach zasilanych paliwami kopalnymi. Wysoka sprawność instalacji grzewczej.  

Minimalizm instalacji
Brak kotłowni lub pompy ciepła oraz towarzyszącej instalacji hydraulicznej medium pośredniczącego. Brak instalacji gazowej, a także instalacji kominowej.

Niższy koszt inwestycyjny
Zapewnione źródło energii elektrycznej ogranicza nakład inwestycyjny tylko do zakupu urządzeń i niezbędnego okablowania.

Oszczędność powierzchni
Nie ma potrzeby rezerwowania miejsca na źródło ciepła (pompa ciepła, kotłowania).

SYSTEM FLOWAIR

Dodatkowo wszystkie urządzenia elektryczne zintegrowano w SYSTEM FLOWAIR, zwiększając tym samym efektywność urządzeń.  System daje możliwość łatwego zarządzania parametrami pracy wszystkich grup produktów  i zapewnia ich współdziałanie, dzięki czemu ogrzewanie i wentylacja obiektu staje się bardziej efektywna. Zarządzanie pracą wszystkich urządzeń odbywa się z jednego miejsca dzięki inteligentnemu sterownikowi z wyświetlaczem dotykowym T-box.

urządzenia elektryczne SYSTEM FLOWAIR

Coraz większe zainteresowanie wydajnymi energetycznie technologiami zmusza do poszukiwania nowych rozwiązań jakimi są między innymi urządzenia elektryczne. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej FLOWAIR i zapoznania się z dostępną ofertą.

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw Komentarz

Adres e-mail nie będzie widoczny

Przeczytaj jeszcze o:

Popularne Tagi

BIM CAD dobór urządzeń FLOWAIR Wsparcie KALKULATOR kurtyna powietrzna nagrzewnica wodna nominalna moc grzewcza pliki Revit Produkty to nie wszystko projektowanie Revit rooftop stanowisko badawcze studenci Politechnik System FLOWAIR T-box wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła Wsparcie handlowe Wsparcie Klienta Wsparcie logistyczne Wsparcie projektowe Wsparcie serwisowe Wsparcie szkoleniowe zakres mocy grzewczej