PROJEKTOWANIE

Nagrzewnice wodne LEO współpracujące z pompami ciepła

04 listopada, 2022

Wykorzystywanie niskotemperaturowych źródeł ciepła do ogrzewania obiektów jest rozwiązaniem, które w obecnych czasach coraz bardziej zyskuje na popularności – zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach europejskich. Wiąże się z tym wzrost sprzedaży między innymi pomp ciepła typu powietrze-woda, które w takim przypadku stanowią serce instalacji centralnego ogrzewania budynków.

Nagrzewnice wodne LEO, które od lat obecne są na polskim, jak i europejskim rynku, również świetnie sprawdzą się w ogrzewaniu pomieszczeń, wykorzystując czynnik grzewczy wytwarzany między innymi za pomocą pomp ciepła.

pompa ciepła i nagrzewnica

Szczególnie rekomendujemy zastosowanie naszych następujących urządzeń:

– LEO S3 – nagrzewnica z wymiennikiem wodnym o mocy grzewczej 5,8 kW (45/35/18˚C),

– LEO L3 – nagrzewnica z wymiennikiem wodnym o mocy grzewczej 12,4 kW (45/35/18˚C),

– LEO XL3 – nagrzewnica z wymiennikiem wodnym o mocy grzewczej 23,4 kW (45/35/18˚C)

nagrzewnica LEO z pompą ciepła

ZAKRES MOCY GRZEWCZYCH NAGRZEWNIC WODNYCH LEO

Powyższe nagrzewnice zapewniają uzyskanie możliwie maksymalnej mocy grzewczej i temperatury powietrza, przy zachowaniu niewielkich oporów przepływu czynnika przez wymiennik ciepła. Urządzenia wyposażone są w wentylatory 3-biegowe, które umożliwiają 3-stopniową regulację wydajności.

W celu szybkiej weryfikacji mocy grzewczych dla danych parametrów czynnika grzewczego, zachęcamy do skorzystania z kalkulatora mocy grzewczych dostępnego na naszej stronie internetowej:

projektowanie ogrzewania i wentylacji

Dodatkowo, zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Wsparcia Projektowego, który chętnie pomoże w doborze odpowiednich urządzeń oraz automatyki sterującej, pozwalających na pokrycie zapotrzebowania na moc grzewczą obiektu w najbardziej ekonomiczny sposób.

Więcej informacji dotyczących nagrzewnic wodnych LEO znajdą Państwo klikając w przycisk poniżej:

autor artykułu

Aleksandra Gołąbek

Product Manager

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw Komentarz

Adres e-mail nie będzie widoczny

Przeczytaj jeszcze o:

Popularne Tagi

BIM CAD dobór urządzeń FLOWAIR Wsparcie KALKULATOR kurtyna powietrzna nagrzewnica wodna nominalna moc grzewcza pliki Revit Produkty to nie wszystko projektowanie Revit rooftop stanowisko badawcze studenci Politechnik System FLOWAIR T-box wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła Wsparcie handlowe Wsparcie Klienta Wsparcie logistyczne Wsparcie projektowe Wsparcie serwisowe Wsparcie szkoleniowe zakres mocy grzewczej