PROJEKTOWANIE

Aż 5 nowości w SYSTEMIE FLOWAIR- jeszcze bardziej kompleksowa oferta!

27 kwietnia, 2023

To wspaniała wiadomość! Rozwój rodziny urządzeń FLOWAIR o kolejne modele oznacza, że klienci będą mieli większy wybór i dostęp do jeszcze bardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń. Pozwoli to na jeszcze lepsze dostosowanie oferty do różnych potrzeb i wymagań użytkowników.

Kurtyna powietrzna AX

to zaawansowane technologicznie rozwiązanie wpisujące się w najnowsze trendy branżowe. Wpływa na to zarówno konstrukcja urządzenia, jak i inteligentne rozwiązania automatyki typu smart. Kurtyna ELiS AX to rozwiązanie energooszczędne, wpisujące się w ekologiczne trendy i politykę zero emisyjności. Wyposażona jest w 3- lub 4-rzędowy wymiennik wodny, który współpracuje z niskotemperaturowymi źródłami ciepła.

Urządzenie grzewczo-chłodzące Luna

to wszechstronna jednostka do ogrzewania i chłodzenia reprezentatywnych przestrzeni. Luna to komfort użytkowania – zaawansowane sterowanie i nowoczesna stylistyka wpisująca się w każde otoczenie. Innowacyjny nawiew przestrzenny zapewnia optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Dodatkowo, zastosowane podzespoły umożliwiają efektywną współpracę z niskotemperaturowymi źródłami ciepła, gwarantując minimalizację kosztów eksploatacyjnych.

Urządzenia z typoszeregu Cube O

mogą pełnić funkcję ogrzewania, chłodzenia oraz jednokierunkowej wentylacji w obiektach wielkokubaturowych. Cube O charakteryzuje się modułową konstrukcją umożliwiającą swobodne konfigurowanie urządzenia, w celu dopasowania do potrzeb klienta lub specyficznych wymagań obiektu. Wydajne podzespoły i zaawansowane algorytmy zapewniają komfort i bezobsługową pracę. Urządzenia mogą zostać wyposażone w 3 rodzaje dystrybucji powietrza, w tym nawiewnik wirowy, który automatycznie dostosowuje kierunek nawiewu powietrza w zależności od trybu pracy.

Urządzenia LEO H

to przemysłowe wentylatory podsufitowe typu HVLS (high volume low speed), przetłaczające duże objętości powietrza przy jednocześnie niskiej prędkości obrotowej wirnika i niskim poborze energii elektrycznej. Generują efekty pozornego chłodzenia i pozornego ogrzewania oraz wyrównanie gradientu temperatury, zapewniając tym samym oszczędności inwestycyjne i eksploatacyjne przy użytkowaniu klasycznych systemów.

Pompy ciepła Aura

to urządzenia, które wykorzystują dwukierunkowy (rewersyjny) układ sprężarkowy do wytwarzania zarówno ciepła, jak i chłodu. Podstawowym typem są urządzenia powietrze-woda, które umożliwiają przekazywanie energii między powietrzem a wodą. Pompy ciepła Aura mogą być stosowane w większości instalacji z wodą lub glikolem.

Rozwój rodziny urządzeń FLOWAIR to kolejny krok na drodze do stworzenia kompleksowej oferty, która zaspokoi różnorodne potrzeby klientów i przyczyni się do oszczędności energii oraz ochrony środowiska naturalnego.

To nowoczesne rozwiązanie dla sektora HVAC, które umożliwia integrację i współpracę różnych urządzeń grzewczych i wentylacyjnych w jednym systemie. Dzięki temu, zarządzanie nimi jest łatwiejsze i bardziej efektywne.

Inteligentny sterownik T-box jest mózgiem operacji, który umożliwia łatwą obsługę wszystkich urządzeń z jednego miejsca. Posiada on czytelny interfejs graficzny, który ułatwia użytkownikowi dostęp do wszystkich funkcji systemu. Dodatkowo, sterownik ten zapewnia integrację urządzeń z różnych grup produktowych, co pozwala na efektywniejsze zarządzanie nimi.

SYSTEM FLOWAIR składa się z modułów sterujących i czujników pomiarowych, które zapewniają odpowiednie parametry pracy urządzeń. Dzięki innowacyjnym algorytmom pracy, system ten umożliwia zwiększenie funkcjonalności, efektywności i energooszczędności instalacji grzewczo-wentylacyjnych.

Steruj centralnie oszczędzaj realnie

Czy wiesz, że korzystając z SYSTEMU FLOWAIR możesz zaoszczędzić do 46%* energii i tym samym zmniejszyć koszty eksploatacji?

Dzięki połączeniu tradycyjnego produktu jak nagrzewnice, kurtyny powietrza  z nowymi technologiami sterowania i komunikacji, otrzymujemy SYSTEM FLOWAIR – nowatorską ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb klienta oraz zapewniający pewność przy podejmowaniu bezpiecznych decyzji inwestycyjnych.

Oszczędność energii
Głównym celem SYSTEMU FLOWAIR jest automatyzacja i optymalizacja pracy wszystkich urządzeń FLOWAIR. Dzięki automatycznej destratyfikacji, freecoolingu, freeheatingu czy odzyskowi ciepła zamiast generować energię cieplną możemy wykorzystywać tą już zastaną.

Oszczędności dla projektanta
Wsparcie Projektowe FLOWAIR pomoże w doborze urządzeń pod wymagania oraz przygotuje wszystkie niezbędne pliki oszczędzając Twój czas i zasoby.

Oszczędności dla wykonawcy
Stosując inteligentne rozwiązania budujesz swoją przewagę konkurencyjną gwarantując inwestorowi bezpieczeństwo utrzymania ruchu, dzięki zdecentralizowanej automatyce, oraz możliwość m.in. podziału obiektu na strefy temperaturowe i wentylacyjne. SYSTEM FLOWAIR to także niższy koszt okablowania inwestycji oraz pełna gwarancja producenta.

Integracja urządzeń w jeden system i zapewnienie ich efektywnego współdziałania to przyszłość branży HVAC. SYSTEM FLOWAIR wpisuje się w ten trend.

Jest to doskonała propozycja dla klientów, którzy poszukują inteligentnego sterowania w swoich obiektach przemysłowych i komercyjnych.

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw Komentarz

Adres e-mail nie będzie widoczny

Przeczytaj jeszcze o:

Popularne Tagi

BIM CAD dobór urządzeń FLOWAIR Wsparcie KALKULATOR kurtyna powietrzna nagrzewnica wodna nominalna moc grzewcza pliki Revit Produkty to nie wszystko projektowanie Revit rooftop stanowisko badawcze studenci Politechnik System FLOWAIR T-box wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła Wsparcie handlowe Wsparcie Klienta Wsparcie logistyczne Wsparcie projektowe Wsparcie serwisowe Wsparcie szkoleniowe zakres mocy grzewczej