Klienci przebywając w Twoim lokalu powinni zawsze czuć się dobrze. Jednym z ważnych elementów jest zapewnienie komfortu termicznego w pomieszczeniu niezależnie od panującej na dworze pogody. Czy zdarza się, że klienci nie chcą siedzieć przy stoliku obok wejścia? Narzekają, że w Twoim lokalu jest zimno lub co chwilę wieje? Zaradzić temu może właśnie kurtyna powietrzna.

Kurtyna powietrzna

Kurtyny najczęściej wykorzystywane są w budynkach użyteczności publicznej oraz lokalach usługowych zgodnie z wymaganiami sanitarno-higienicznymi. Zgodnie z przepisami Sanepidu, pomieszczenia nieposiadającej przestrzeni przy wejściu, tzw. „wiatrołapu” są zobowiązani zamontować kurtynę powietrzną. Zamieszcza się ją nad lub obok drzwi wejściowych. Jednak warto wiedzieć, że to nie tylko przepis, ale także najlepszy sposób na energooszczędne utrzymanie stałych warunków cieplnych w przypadku, kiedy drzwi wejściowe są regularnie otwierane. Czyli obniżenie miesięcznych rachunków.

JAK DZIAŁA KURTYNA POWIETRZNA?

Kurtyna powietrzna zapobiega niekontrolowanym przepływom powietrza poprzez stworzenie niewidzialnej bariery, która sprawia, że ciepłe powietrzne z wewnątrz nie ucieka na zewnątrz, a w wypadku chłodnych pomieszczeń odwrotnie – nie dostaje się do środka. Oznacza to, że w okresie zimowym, podczas otwierania drzwi, do lokalu nie dostaje się zimne powietrze natomiast latem do klimatyzowanego pomieszczenia nie wpada gorące.  Jednocześnie kurtyna powietrzna zapobiega dostawaniu się do środka zanieczyszczonego powietrza, a także insektów, kurzu czy pyłu znajdującego się na dworze.

JAK DOBRAĆ KURTYNĘ POWIETRZNĄ?

Wybór konkretnego urządzenia i jego parametrów należy dokonać w prawidłowy sposób, aby wytworzona przez kurtynę powietrzną bariera była skuteczna. Głównie powinniśmy zwrócić uwagę na wielkość otworu drzwiowego, a konkretnie wysokość na jakiej zostanie zamontowane urządzenie. Nie może ona być większa niż tzw. zasięg urządzenia, czyli maksymalną wysokość, na jakiej kurtyna będzie pracować w pełne sprawności np. 3,2m. Kolejna istotną kwestią jest sterowanie. Większość urządzeń na rynku wymaga podłączenia ich do zewnętrznego sterownika. Są jednak rozwiązania na rynku, które mają już wbudowane sterowanie, ich pracę regulują nabudowane przyciski oraz czujnik ruchu.

Kurtyna powietrzna to głównie oszczędności na ogrzewaniu, ponieważ dzięki utworzonej barierze powietrza nie ma konieczności dogrzewania pomieszczenia ze względu przedostającego się z zewnątrz zimna. Niektóre kurtyny zostały zbudowane tak, aby działały tylko wtedy, kiedy jest to rzeczywiście potrzebne. Przykładem takiego urządzenia jest Slim, który dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu działa tylko wtedy kiedy jest to konieczne, a dzięki pięciu wariantom kolorystycznym wpasuje się wyglądem do każdego pomieszczenia.

ZALETY KURTYNY POWIETRZNEJ SLIM

Kurtyna Slim firmy FLOWAIR została zaprojektowana w taki sposób, aby wpasowywać się w większość biznesów. Pasuje do 99% drzwi.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ KURTYNĘ SLIM?

Intelligent – jest to urządzenie inteligentne i oszczędne. Włącza się tylko wtedy, gdy jest to konieczne, nie zużywa niepotrzebnie prądu. Wbudowany czujnik ruchu z możliwością regulacji kąta uruchamia kurtynę w momencie wykrycia ruchu w otoczeniu urządzenia. 

Invisible – jest wąska i dyskretna. Oszczędna w formie, świetnie zaprojektowana do tego, żeby nie rzucać się w oczy. Cicho pracuje nawet na najwyższym biegu. Jest najwęższą kurtyną na rynku. Ma zaledwie 189 mm. Została stworzona tak, aby zredukować poziom hałasu. Jej cicha praca już od 33,5 dB nie wywołuje dyskomfortu wśród osób przebywających w jej pobliżu.

Improving air – poprawia jakość powietrza. Dzięki możliwości montażu filtra blokuje zanieczyszczenia z zewnątrz i filtruje powietrze wewnątrz lokalu.

Ideal – pasuje do Twojego biznesu. Wpisuje się w potrzeby 99% obiektów i spełnia wszystkie wymogi techniczne. Kurtyna powietrzna Slim nie zaburza charakteru wnętrza dzięki dostępnym wariantom kolorystycznym – biel, czerń, antracyt, szary i brąz. Dzięki szerokich możliwościach wyboru Slim idealnie wpasuje się w każde wnętrze.

Potrzebujesz dyskretnego partnera Twojego biznesu?

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw Komentarz

Adres e-mail nie będzie widoczny

Przeczytaj jeszcze o:

Popularne Tagi

BIM CAD dobór urządzeń FLOWAIR Wsparcie KALKULATOR kurtyna powietrzna nagrzewnica wodna nominalna moc grzewcza pliki Revit Produkty to nie wszystko projektowanie Revit rooftop stanowisko badawcze studenci Politechnik System FLOWAIR T-box wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła Wsparcie handlowe Wsparcie Klienta Wsparcie logistyczne Wsparcie projektowe Wsparcie serwisowe Wsparcie szkoleniowe zakres mocy grzewczej