PROJEKTOWANIE

Dlaczego na urządzeniach typu rooftop nie warto oszczędzać?

04 kwietnia, 2022

Wielu inwestorów wybiera urządzenia typu rooftop, widząc w nich uniwersalną alternatywę dla odrębnych urządzeń grzewczych, chłodniczych i wentylacyjnych. Niestety nie każde rozwiązanie niesie za sobą pewność optymalizacji kosztów oraz dodatkowe korzyści. Poznaj rooftopy marki FLOWAIR i zrozum, dlaczego warto zainwestować w jakość.

Gdzie wykorzystasz instalację typu rooftop?

Rooftopy zazwyczaj stosowane są w budynkach wielkokubaturowych takich jak kina, galerie handlowe i zakłady produkcyjne. Poddają one obróbce powietrze, które dostaje się do budynku. Jest ono oczyszczane i podgrzewane lub schładzane w zależności od potrzeb.

Proponujemy Ci nasze innowacyjne urządzenia rooftop Cube. Są one dostępne w wersji kanałowej i bezkanałowej (z modułem nawiewnym NW) więc łatwo dopasujesz je do swojej inwestycji. Dzięki kompaktowej budowie urządzenia są od razu gotowe do pracy.

Dlaczego rooftop Cube to dobra inwestycja?

Pomożemy dopasować Ci instalację wentylacyjną do specyficznych warunków Twojego obiektu. Nasze urządzenia współpracują zarówno z istniejącymi, jak i zupełnie nowymi instalacjami kanałowymi. Co wyróżnia systemy kanałowe oraz bezkanałowe?

  • Instalacja bezkanałowa

Jej montaż jest błyskawiczny. Wystarczy zamontować urządzenie na dachu i podłączyć źródło zasilania. Możesz zapomnieć o kosztownych projektach i problematycznej instalacji.

Nasze instalacje bezkanałowe są wyposażone w inteligentne systemy regulacji kierunku nawiewu oraz algorytm automatycznej regulacji temperatury Climatix. Nieważne, jaka pogoda panuje na zewnątrz – Ty zawsze możesz liczyć na komfortowy mikroklimat.

  • Instalacja kanałowa

W naszej ofercie znajdziesz urządzenie Cube o zróżnicowanej wielkości i mocy. Obszerny katalog produktów sprawi, że łatwo można dopasować parametry urządzenia do wielkości pomieszczenia i panujących w nim warunków.

Przemyślany system konstrukcyjny pozwala rozmieścić kanały na wiele różnych sposobów, a samo urządzenie nie musi nawet znajdować się na dachu!

Jakie korzyści odniesiesz stosując roofotop Cube?

Korzystanie z rooftopów pozwala Ci oszczędzić miejsce, ponieważ urządzenie znajduje się bezpośrednio na dachu. Oferujemy Ci jednak znacznie więcej korzyści. Na co możesz liczyć?

  • Niższe koszty eksploatacji budynku

Płynna regulacja temperatury powietrza i siły nawiewu zapewniona przez automatyczne sterowanie sprawia, że urządzenia działają wyłącznie wtedy, gdy są Ci potrzebne. System sam dostosowuje parametry do panujących warunków.

W ten sposób odciążasz system i zużywasz tylko tyle prądu, ile jest niezbędne do utrzymania odpowiednich warunków w pomieszczeniach.

  • Tania i prosta eksploatacja

Nasze rooftopy są energooszczędne i nie wymagają stosowania dodatkowych urządzeń wspomagających. Wyposażyliśmy je w sprawne wymienniki ciepła, pompy ciepła oraz instalację chłodniczą. Wszystkie komponenty pochodzą od renomowanych i uznanych na świecie producentów.

Zapomnij o ciągłych naprawach i kosztownym serwisowaniu.

  • Troska o środowisko

Wszystkie urządzenia FLOWAIR projektowane są tak, aby zapewnić zgodność z przepisami krajowymi oraz normami europejskimi w przedmiocie ochrony środowiska. Gwarantujemy dopasowanie do wymagań dyrektywy ErP oraz Zielonego Ładu.

Myślimy o przyrodzie, abyś Ty mógł zająć się biznesem.

Instalacje rooftop a SYSTEM FLOWAIR

To jeszcze nie wszystko! Nasze rozwiązania są niezawodne, bezpieczne i elastyczne – to prawda. Najbardziej dumni jesteśmy jednak ze zintegrowanego SYSTEMU FLOWAIR, który umożliwia Ci sprawowanie pełnej kontroli nad wszystkimi elementami instalacji HVAC.

Nasze rooftopy możesz połączyć z innymi urządzeniami FLOWAIR, aby stworzyć i spersonalizować sprawnie funkcjonujący system. Połącz ze sobą:

Dzięki sterownikowi T-Box możesz połączyć ze sobą ponad 30 urządzeń i regulować każde z nich osobno. Dopasuj temperaturę, wilgotność powietrza i wielkość wentylacji w każdym pomieszczeniu! Zapomnij o szafach sterowniczych. Wszystkie urządzenia komunikują się za pomocą jednego przewodu i mogą być kontrolowane za pomocą intuicyjnego panelu dotykowego.

Oferujemy Ci też usługę zdalnego monitoringu urządzeń typu rooftop. Na bieżąco kontrolujemy warunki pracy, podejmujemy działania serwisowe, a w razie potrzeby, zaktualizujemy oprogramowanie do najnowszej wersji.

Poznaj inteligentne urządzenia, które dopasowują się do Twoich potrzeb i dają Ci dokładnie to, czego potrzebujesz: stabilny mikroklimat w Twoim obiekcie. Wypróbuj SYSTEM FLOWAIR, a nie będziesz już szukał innych rozwiązań.

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw Komentarz

Adres e-mail nie będzie widoczny

Przeczytaj jeszcze o:

Popularne Tagi

BIM CAD dobór urządzeń FLOWAIR Wsparcie KALKULATOR kurtyna powietrzna nagrzewnica wodna nominalna moc grzewcza pliki Revit Produkty to nie wszystko projektowanie Revit rooftop stanowisko badawcze studenci Politechnik System FLOWAIR T-box wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła Wsparcie handlowe Wsparcie Klienta Wsparcie logistyczne Wsparcie projektowe Wsparcie serwisowe Wsparcie szkoleniowe zakres mocy grzewczej