FLOWAIR to nie tylko producent urządzeń grzewczo – wentylacyjnych, ale również dostawca usług związanych z  przygotowaniem propozycji doboru czy pierwszym uruchomieniem na obiekcie. Poniższa realizacja jest przykładem kompleksowych usług jakie firma oferuje inwestorom.

INWESTOR

Firma PolKres EDWOOD z Białej Podlaskiej jest dynamicznie rozwijającą się firmą specjalizującą się w przetwórstwie drewna. To wiodący europejski producent dębowych płyt klejonych meblowych mikrowczepowych oraz z lameli litych. Stale inwestuje w rozbudowę własnych obiektów, modernizuje linie technologiczne oraz usprawnia procesy produkcyjne. Kompleksowy charakter procesu produkcyjnego oraz krótkie terminy realizacji mają duże znaczenie dla tej organizacji.  Stąd potrzeba rozbudowy zakładu produkcyjnego o nową halę.

PROPOZYCJA DOBÓR URZĄDZEŃ

Na prośbę inwestora przygotowaliśmy dobór urządzeń pod tę inwestycję. Dział Wsparcia Projektowego FLOWAIR otrzymał założenia do doboru:

– powierzchnia hali 1506 m2, wysokość 8 m,
– temperatura projektowa wewnętrzna: +20⁰C,
– parametr czynnika grzewczego: 70/50⁰C,
– zapewnienie wentylacji bytowej na potrzeby przebywania ludzi.

Dział Wsparcia Projektowego FLOWAIR przygotował wstępną propozycję doboru, którą omówiono z projektantem instalacji. Inwestor otrzymał pełne materiały doboru: od propozycji doboru urządzeń, koncepcji rozmieszczenia urządzeń (plik DWG.), po schematy blokowe, ofertę wraz z wyceną urządzeń oraz karty katalogowe poszczególnych urządzeń.

OPIS INSTALACJI

 Urządzenia, które zostały zamontowane na hali:

– 3 nagrzewnice wodne LEO XL2 wraz z komorami mieszania KM
– 3 wentylatory dachowe UVO H5.0

Nagrzewnice z komorami mieszania w połączeniu z wentylatorami dachowymi – to przykład prostej wentylacji mechanicznej oraz zachowania bilansu powietrza w pomieszczeniu. Komory mieszania zostały zamontowane na ścianach z płyt warstwowych. Ze względu na to, że ściany nie były wytrzymałe, musiano zastosować odciągi oraz konsole montażowe.

– 6 nagrzewnic wodnych LEO L2 BMS 

Nagrzewnice wodne w wersji BMS są wyposażone w moduły sterujące DRV oraz  czujniki temperatury PT-1000, dzięki czemu uzyskuje się indywidualną pracę urządzeń. Czujniki zamontowano poniżej urządzeń.

–  6 destratyfikatorów LEO D L BMS

Ze względu na wysokość hali zostały dodatkowo zamontowane destratyfikatory powietrza, tak aby móc wykorzystywać ciepło gromadzące się w górnych warstwach hali. Dodatkowo pełnią rolę mieszaczy powietrza, tak aby na hali nie było stref niedogrzanych.

– 6 kurtyn bramowych ELiS G-N-200

Kurtyny bramowe ELiS G zostały zamontowane po 2 sztuki na każdej z 3 bram w celu ochrony przed dostawaniem się zimnego i zanieczyszczonego powietrza z zewnątrz do pomieszczenia.

Dodatkowo pod samym stropem hali poprowadzono instalację CT (ciepła technologicznego).

JEDEN SYSTEM FLOWAIR

Wszystkie urządzenia z oferty FLOWAIR spięto w jeden system za pomocą sterownika T-box. Dzięki temu możliwe jest sterowanie urządzeniami z jednego miejsca, a sam SYSTEM FLOWAIR daje wiele dodatkowych funkcjonalności, m.in.:

– szybka reakcja wentylatorów dachowych na zmianę nastawy przepustnic w komorach mieszania. Możliwość ustawienia podciśnienia lub nadciśnienia w pomieszczeniu przy zmianie wydajności wentylatorów,
– szybka reakcja kurtyn bramowych po otwarciu bram, szybsza ochrona przed zimnym powietrzem,
– automatyczna destratyfikacja.

URUCHOMIENIE NA OBIEKCIE

Nasz zespół uruchomieniowy otrzymał informację, że wszystkie urządzenia zostały zamontowane oraz wpięte do Systemu FLOWAIR.  Po przybyciu na obiekt pracownicy FLOWAIR zweryfikowali poprawność podłączenia przewodów i konfiguracji urządzeń, sprawdzili działania algorytmów pracy podpiętych urządzeń, ustawienie adresów DRV, parametryzacje sterownika T-box. Stwierdzono błąd podłączenia przewodów sterujących do urządzeń, co skutkuje nie wykryciem części urządzeń wpiętych do SYSTEM-u. Pracownicy FLOWAIR poprawili podłączenie, instalacja została napełniona czynnikiem grzewczym i nastąpiło uruchomienie SYSTEM-u grzewczo-wentylacyjnego. Po 30 minutach nastąpiło znaczne podniesienie temperatury w obiekcie z 6⁰C do 12⁰C.

SZKOLENIE

Inżynierowie FLOWAIR nie tylko zapewnili asystę podczas uruchomienia, ale również szkolenie z obsługi urządzeń i funkcjonalności SYSTEMU dla personelu odpowiedzialnego za dalsze administrowanie obiektu.

Realizacja tego obiektu to przykład kompleksowej obsługi FLOWAIR – od momentu doboru urządzeń w Dziale Wsparcia Projektowego, po wsparcie podczas wykonania instalacji i podłączenia, aż do uruchomienia SYSTEM FLOWAIR i szkolenia administratora budynku. Kompleksowa pomoc na każdym etapie inwestycji, doradztwo i zaangażowanie producenta eliminuje ryzyko inwestycyjne oraz zapewnia inwestorowi poczucie bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw Komentarz

Adres e-mail nie będzie widoczny

Przeczytaj jeszcze o:

Popularne Tagi

BIM CAD dobór urządzeń FLOWAIR Wsparcie KALKULATOR kurtyna powietrzna nagrzewnica wodna nominalna moc grzewcza pliki Revit Produkty to nie wszystko projektowanie Revit rooftop stanowisko badawcze studenci Politechnik System FLOWAIR T-box wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła Wsparcie handlowe Wsparcie Klienta Wsparcie logistyczne Wsparcie projektowe Wsparcie serwisowe Wsparcie szkoleniowe zakres mocy grzewczej