Hotel Molo powstał stosunkowo niedawno, w 2016 roku, jako część kompleksu Sopot Centrum. Znajduje się w samym sercu Sopotu, w pobliżu znanego wszystkim „Monciaka” – ulicy tętniącej życiem dniem i nocą. Wchodząc do obiektu, znajdziemy się w przytulnym i nowoczesnym lobby, które wystrojem nawiązuje do nadmorskich klimatów. Co wspólnego z hotelem ma nasza firma?

W projekcie budowy hotelu oraz pozostałej części kompleksu – dworca i centrum handlowego – zostały umieszczone kurtyny powietrzne FLOWAIR, zintegrowane w System.  System pozwala na obsługę wszystkich zamontowanych w hotelu kurtyn z jednego miejsca, dzięki inteligentnemu sterownikowi T-box. Natomiast kurtyny powietrzne zapewniają barierę otworu drzwiowego i ograniczają straty związane z wymianą powietrza pomiędzy pomieszczeniem a otoczeniem zewnętrznym.

Pierwotny projekt

W dniu, w którym kurtyny miały zostać uruchomione, nasi specjaliści zjawili się w hotelu – jeśli jest taka potrzeba i możliwość, starają się być przy rozruchu urządzeń.

Zauważyli, że w projekcie całego kompleksu umieszczono jeden rodzaj kurtyn – ELiS T, wykonanych z EPP (spieniony polipropylen) – które dobrze prezentują się w obiektach takich jak centra handlowe i dworce, jednak niekoniecznie w eleganckim hotelu. Dodatkowo ich szara obudowa odznaczała się na czarnych drzwiach wejściowych.

 

Modyfikacja projektu

Postanowiliśmy, że zaproponujemy kierownictwu hotelu zamianę kurtyn, na inne ze swojej oferty. Wspólnie z działem handlowym, który działa prężnie również w obsłudze posprzedażowej, dobraliśmy kurtyny lepiej dopasowane do takiego rodzaju obiektu: kurtyno-nagrzewnicę ELiS DUO i kurtynę powietrzną ELiS A. Oba urządzenia powstały przy zaangażowaniu projektantów wzornictwa przemysłowego, więc korzystniej wyglądają w reprezentacyjnym lobby. Dodatkowo, aby stanowiły spójne dopełnienie wejścia do obiektu, zdecydowaliśmy się wykonać je w czarnej wersji.

 

Kurtyno-nagrzewnica ELiS DUO oprócz podstawowej funkcji bariery powietrznej, posiada także możliwość jednoczesnego dogrzewania pomieszczenia. Z tej dodatkowej opcji korzystają osoby pracujące w pobliżu często otwieranych drzwi wejściowych, czyli obszarze, w którym jest chłodniej niż w pozostałej części pomieszczenia.

Na prośbę kierowników hotelu przedyskutowaliśmy możliwość wykonania specjalnie zaprojektowanych łopatek w ELiS DUO, które kierują nawiewane powietrze na ukos, w stronę recepcji. Grzegorz, product manager Systemu FLOWAIR, poprowadził także krótkie szkolenie z obsługi sterownika T-box dla zespołu pracującego w hotelu. Pomógł w zaprogramowaniu funkcji T-boxa, m.in.  ustawieniu programatora tygodniowego, biegu jałowego i zablokowaniu wyświetlacza sterownika hasłem.

 

W swojej pracy podchodzimy do każdego klienta w sposób indywidualny, co pomaga nam w dokładnym poznaniu i spełnieniu jego oczekiwań. Hotel Molo w Sopocie dzięki zamianie zyskał designerskie i eleganckie kurtyny powietrzne, które zostały dopasowane i zaprogramowane do potrzeb obiektu.

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw Komentarz

Adres e-mail nie będzie widoczny

Archiwa

Popularne Tagi

BIM CAD dobór urządzeń FLOWAIR Wsparcie KALKULATOR kurtyna powietrzna nagrzewnica wodna nominalna moc grzewcza pliki Revit Produkty to nie wszystko projektowanie Revit rooftop stanowisko badawcze studenci Politechnik System FLOWAIR T-box wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła Wsparcie handlowe Wsparcie Klienta Wsparcie logistyczne Wsparcie projektowe Wsparcie serwisowe Wsparcie szkoleniowe zakres mocy grzewczej