Na rynku istnieje szeroki wybór kurtyn powietrznych, aby jednak ułatwić klientom odpowiedni wybór, firma FLOWAIR wprowadziła uniwersalną kurtynę powietrzną Slim, która w dyskretny sposób zapewnia komfortowy, wolny od przeciągów klimat wnętrza. W poniższym artykule dowiesz się czym wyróżnia się kurtyna powietrzna Slim na rynku.

Kurtyna powietrzna

Tworząc nową kurtynę powietrzną Slim zadaliśmy naszym klientom pytanie, jaka  powinna być kurtyna, aby pasowała do większości drzwi. Odpowiedź zawarliśmy w rozwiązaniu 4i, które nadało ostateczny charakter urządzeniu.

Intelligent– Jest inteligentna i oszczędna. Włącza się tylko wtedy, gdy jest to konieczne, nie zużywa niepotrzebnie prądu.

Invisible– Jest wąska i dyskretna. Oszczędna w formie, świetnie zaprojektowana do tego, żeby nie rzucać się w oczy. Cicho pracuje nawet na najwyższym biegu.

Improving air– Poprawia jakość powietrza. Dzięki możliwości montażu filtra blokuje zanieczyszczenia z zewnątrz i filtruje powietrze wewnątrz lokalu.

Ideal– Pasuje do twojego biznesu. Wpisuje się w potrzeby 99% obiektów i spełnia wszystkie wymogi techniczne.

WBUDOWANA AUTOMATYKA

Jako jedyna kurtyna na rynku posiada wbudowany czujnik ruchu z możliwością regulacji kąta, który uruchamia kurtynę w momencie wykrycia ruchu w otoczeniu urządzenia. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma konieczności żadnej dodatkowej automatyki.

czujnik ruchu kurtyny powietrznej Slim

Dzięki wbudowanemu sterowaniu tzw. Plug&Play nie ma konieczności instalowania żadnego dodatkowego sterownika. Umożliwia to automatyczną pracę względem sygnału czujnika ruchu. Nabudowane przyciski na boku urządzenia umożliwiają dostosowanie bariery powietrznej do potrzeb każdego pomieszczenia.

OSZCZĘDNA W SWOJEJ FORMIE

Jest najwęższą kurtyną na rynku. Ma zaledwie 189 mm. Została zaprojektowana tak, aby zredukować poziom hałasu. Jej cicha praca już od 33,5 dB  nie wywołuje dyskomfortu wśród osób przebywających w jej pobliżu.

najwęższa kurtyna powietrzna na rynku

Kurtyna powietrzna Slim nie zaburza charakteru wnętrza dzięki dostępnym wariantom kolorystycznym– głębokiej czerni oraz bieli z czarnymi akcentami, które występują jako standardowe barwy w ofercie. Na specjalnie życzenie jest możliwość zamówienie kurtyny w dowolnym kolorze z palety RAL.

wnętrze
wnętrze

POPRAWIA JAKOŚĆ POWIETRZA

Kurtynę Slim dodatkowo można wyposażyć w łatwo wymienialny zewnętrzny moduł filtra (Coarse 30%, grubość 4 mm), który chroni przed wnikaniem brudu i innych zanieczyszczeń. Filtr montowany jest na górnej powierzchni za pomocą zintegrowanych uchwytów. Wyposażona jest również w  niezależne regulowane kratki wylotowe, dzięki którym funkcja bariery powietrznej jest skuteczniejsza i może być dopasowana do warunków panujących przy drzwiach.

filtr powietrza

ŁATWY DOSTĘP DO AUTOMATYKI

W przypadku  podłączenia instalacji elektrycznej czy regulacji parametrów czujnika, kurtyna posiada łatwy i bezpośredni dostęp do automatyki dzięki otwieranej klapie serwisowej  co powoduje utrzymanie kurtyny w należytej sprawności technicznej. Zespół projektantów i inżynierów odrzucił w niej wszystko co niepotrzebne mając na uwadze umiar i oszczędność formy. Urządzenie pozbawione jest wystających bocznych detali a jego długość  jest zawsze taka jak podajemy czyli 1m, 1,5m i 2m.

PODSUMOWANIE

Przystosowana jest do montażu zarówno w pionie jak i poziomie za pomocą szpilek lub wsporników, które bez względu na długość kurtyny zawsze są tego samego rozmiaru. Kurtyny powietrzne Slim dostępne są w 3 długościach, 3 wersjach i 2 możliwościach montażu.

Kurtyna powietrzna Slim spełnia wszystkie normy techniczne. Jako jedyny polski producent urządzeń z branży HVAC, będący członkiem stowarzyszenia EUROVENT zbudował stanowisko badawcze do pomiaru skuteczności kurtyn powietrznych. Na podstawie wyników oraz przeprowadzonych testów powstała nowa kurtyna powietrzna Slim – to dystkretne, ciche i niezawodne urządzenie, które wpisuje się w potrzeby 99% obiektów i skutecznie zabezpiecza otwory drzwiowe o wysokości do 3,2m.

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw Komentarz

Adres e-mail nie będzie widoczny

Archiwa

Popularne Tagi

BIM CAD dobór urządzeń FLOWAIR Wsparcie KALKULATOR kurtyna powietrzna nagrzewnica wodna nominalna moc grzewcza pliki Revit Produkty to nie wszystko projektowanie Revit rooftop stanowisko badawcze studenci Politechnik System FLOWAIR T-box wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła Wsparcie handlowe Wsparcie Klienta Wsparcie logistyczne Wsparcie projektowe Wsparcie serwisowe Wsparcie szkoleniowe zakres mocy grzewczej