Główną cechą systemów HVAC stosowanych w Polsce jest funkcja grzania. Jednak w okresie letnim bądź w obiektach ze znacznymi nadwyżkami ciepła konieczne jest zastosowanie także chłodzenia. W projektowaniu systemów grzewczo-chłodniczych dla obiektów przemysłowych najczęściej szukamy prostych, a zarazem ekonomicznych rozwiązań. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom, wprowadziliśmy do naszej oferty chłodnico-nagrzewnicę LEO COOL.

Pośród dostępnych urządzeń najlepszy kompromis techniczny i ekonomiczny zapewniają te, które cechuje długa eksploatacja w ciągu roku, czyli wykorzystywane zarówno do chłodzenia w sezonie letnim, jak i ogrzewania zimą. Zastosowanie urządzeń dwufunkcyjnych pozwala zoptymalizować koszty inwestycyjne realizacji.

TRENDY W PROJEKTOWANIU SYSTEMÓW GRZEWCZO-CHŁODNICZYCH

Zgodnie z najnowszymi trendami w krajach europejskich, od 2021 wszystkie nowe budynki powinny być obiektami o niemal zerowym zużyciu energii (wymogi dyrektywy EPBD (2010/31/UE)). W tym samym czasie urządzenia chłodnicze zużywają obecnie blisko 20% całej energii elektrycznej wytwarzanej na świecie. Jedno z głównych wyzwań stanowi więc projektowanie rozwiązań, które zapewnią wielofunkcyjny komfort cieplny.

Wśród urządzeń które osiągają najwyższe sprawności energetyczne, najszybciej rośnie popularność pomp ciepła. Dzięki wykorzystaniu do ich napędu niskotemperaturowego ciepła z odnawialnych źródeł energii, pompy ciepła są ekonomicznym rozwiązaniem zarówno do produkcji ciepła, jak i chłodu.

Chłodnico-nagrzewnice LEO COOL to specjalistyczne aparaty, które efektywnie współpracują z niskotemperaturowymi źródłami chłodu/ciepła, takimi jak rewersyjne pompy ciepła, kotły gazowe kondensacyjne, czy chillery. Połączenie pracy energooszczędnych pomp ciepła i chłodnico-nagrzewnic LEO COOL przyczyni się zatem do zmniejszenia poboru energii i kosztów ponoszonych na eksploatację budynku.

CHŁODNICO-NAGRZEWNICA LEO COOL – PROSTE I NIEZAWODNE ROZWIĄZANIE

Chłodnico-nagrzewnice LEO COOL to niezawodne urządzenia nadmuchowe. Zapewniają możliwość szybkiego chłodzenia lub ogrzania pomieszczenia przy użyciu dokładnie takiej ilości energii, jaka jest potrzebna do zapewnienia komfortu cieplnego. Chłodnico-nagrzewnice instalowane są na końcu instalacji chłodniczej/grzewczej, tworząc zdecentralizowany system chłodzenia/grzania.

Od strony konstrukcyjnej LEO COOL jest urządzeniem składającym się ze specjalnego wymiennika ciepła, wydajnego wentylatora oraz obudowy. Wentylator zasysa powietrze z wnętrza obiektu, które przepływa przez wymiennik ciepła. Wymiennik ciepła z powłoką hydrofilową oraz zagęszczonym rozstawem lamel zapewnia wysoką moc chłodniczą i grzewczą. Strumień powietrza zostaje schłodzony/ogrzany równomiernie na całej powierzchni wymiennika. Regulowane kierownice powietrza umożliwiają kierunkowanie strugi nawiewanego powietrza w zależności od potrzeb.

LEO COOL

Specjalistyczna konstrukcja aparatu LEO COOL z systemem wyłapywania skroplin oraz tacką ociekową gwarantuje skuteczne wychwytywanie i odprowadzanie skroplin.

Produkt wyprodukowany w Polsce posiada deklarację zgodności CE oraz gwarancję jakości FLOWAIR. Parametry techniczne urządzeń są rzeczywistymi parametrami projektowymi. 

ELASTYCZNOŚĆ W PROJEKTOWANIU LEO COOL

Jednostki chłodząco-grzewcze LEO COOL to urządzenia uniwersalne, które dają szeroki zakres projektowania. Specjalna konstrukcja urządzeń gwarantuje wysoką sprawność całych aparatów oraz utrzymanie stałej mocy chłodniczej/grzewczej.
Zakres oferowanej mocy (chłodniczej do 37,4 kW i grzewczej do 65,4 kW) powoduje, że są one przeznaczone do budynków średnio- i wielkokubaturowych. Znajdują zastosowanie w obiektach wymagających utrzymania niskich temperatur, takich jak magazyny spożywcze, hale sportowe, produkcyjne, gdzie szczególnie w porze letniej generowane są duże nadwyżki ciepła. LEO COOL produkowane są w dwóch wersjach – z 3-rzędowym lub 4-rzędowym wymiennikiem ciepła oraz wydatkiem objętościowym powietrza od 1150 do 4200 m3/h.

Aby w szybki sposób wyliczyć poziom mocy chłodniczej i grzewczej LEO COOL dla wybranych parametrów pracy, wystarczy skorzystać z kalkulatora LEO COOL, który znajduje się na stronie FLOWAIR.

STEROWANIE LEO COOL

Dostępne są dwa rodzaje regulacji dla chłodnico-nagrzewnicy LEO COOL:
– Regulacja TS – podstawowa funkcjonalność i prosta obsługa,
– Regulacja T-box – zaawansowana funkcjonalność, obsługa przez inteligentny sterownik T-box z wyświetlaczem dotykowym.

Chłodnico-nagrzewnica LEO COOL BMS jest urządzeniem przystosowanym do integracji z Systemem FLOWAIR lub bezpośrednio z systemem BMS. Dzięki zastosowaniu inteligentnego sterownika T-box możemy dopasować system grzewczo-chłodniczy do indywidualnych wymagań obiektu.

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw Komentarz

Adres e-mail nie będzie widoczny

Przeczytaj jeszcze o:

Popularne Tagi

BIM CAD dobór urządzeń FLOWAIR Wsparcie KALKULATOR kurtyna powietrzna nagrzewnica wodna nominalna moc grzewcza pliki Revit Produkty to nie wszystko projektowanie Revit rooftop stanowisko badawcze studenci Politechnik System FLOWAIR T-box wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła Wsparcie handlowe Wsparcie Klienta Wsparcie logistyczne Wsparcie projektowe Wsparcie serwisowe Wsparcie szkoleniowe zakres mocy grzewczej