Hotel Molo powstał stosunkowo niedawno, w 2016 roku, jako część kompleksu Sopot Centrum. Znajduje się w samym sercu Sopotu, w pobliżu znanego wszystkim „Monciaka” – ulicy tętniącej życiem dniem i nocą. Wchodząc do obiektu, znajdziemy się w przytulnym i nowoczesnym lobby, które wystrojem nawiązuje do nadmorskich klimatów. Co wspólnego z hotelem ma nasza firma?

W projekcie budowy hotelu oraz pozostałej części kompleksu – dworca i centrum handlowego – zostały umieszczone kurtyny powietrzne FLOWAIR, zintegrowane w System.  System pozwala na obsługę wszystkich zamontowanych w hotelu kurtyn z jednego miejsca, dzięki inteligentnemu sterownikowi T-box. Natomiast kurtyny powietrzne zapewniają barierę otworu drzwiowego i ograniczają straty związane z wymianą powietrza pomiędzy pomieszczeniem a otoczeniem zewnętrznym.

Pierwotny projekt

W dniu, w którym kurtyny miały zostać uruchomione, nasi specjaliści zjawili się w hotelu – jeśli jest taka potrzeba i możliwość, starają się być przy rozruchu urządzeń.

Zauważyli, że w projekcie całego kompleksu umieszczono jeden rodzaj kurtyn – ELiS T, wykonanych z EPP (spieniony polipropylen) – które dobrze prezentują się w obiektach takich jak centra handlowe i dworce, jednak niekoniecznie w eleganckim hotelu. Dodatkowo ich szara obudowa odznaczała się na czarnych drzwiach wejściowych.

 

Modyfikacja projektu

Postanowiliśmy, że zaproponujemy kierownictwu hotelu zamianę kurtyn, na inne ze swojej oferty. Wspólnie z działem handlowym, który działa prężnie również w obsłudze posprzedażowej, dobraliśmy kurtyny lepiej dopasowane do takiego rodzaju obiektu: kurtyno-nagrzewnicę ELiS DUO i kurtynę powietrzną ELiS A. Oba urządzenia powstały przy zaangażowaniu projektantów wzornictwa przemysłowego, więc korzystniej wyglądają w reprezentacyjnym lobby. Dodatkowo, aby stanowiły spójne dopełnienie wejścia do obiektu, zdecydowaliśmy się wykonać je w czarnej wersji.

 

Kurtyno-nagrzewnica ELiS DUO oprócz podstawowej funkcji bariery powietrznej, posiada także możliwość jednoczesnego dogrzewania pomieszczenia. Z tej dodatkowej opcji korzystają osoby pracujące w pobliżu często otwieranych drzwi wejściowych, czyli obszarze, w którym jest chłodniej niż w pozostałej części pomieszczenia.

Na prośbę kierowników hotelu przedyskutowaliśmy możliwość wykonania specjalnie zaprojektowanych łopatek w ELiS DUO, które kierują nawiewane powietrze na ukos, w stronę recepcji. Grzegorz, product manager Systemu FLOWAIR, poprowadził także krótkie szkolenie z obsługi sterownika T-box dla zespołu pracującego w hotelu. Pomógł w zaprogramowaniu funkcji T-boxa, m.in.  ustawieniu programatora tygodniowego, biegu jałowego i zablokowaniu wyświetlacza sterownika hasłem.

 

W swojej pracy podchodzimy do każdego klienta w sposób indywidualny, co pomaga nam w dokładnym poznaniu i spełnieniu jego oczekiwań. Hotel Molo w Sopocie dzięki zamianie zyskał designerskie i eleganckie kurtyny powietrzne, które zostały dopasowane i zaprogramowane do potrzeb obiektu.

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw Komentarz

Adres e-mail nie będzie widoczny

Archiwa

Popularne Tagi

BIM CAD KALKULATOR kurtyna powietrzna nagrzewnica wodna pliki Revit projektowanie Revit rooftop stanowisko badawcze studenci Politechnik System FLOWAIR T-box wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła