Każda inwestycja wymaga dokładnej analizy kosztów budowy oraz późniejszych wydatków związanych z utrzymaniem i eksploatacją budynku. Instalacja odpowiedniego systemu grzewczo-wentylacyjnego to jeden z kluczowych elementów w każdym pomieszczeniu, który jest niezbędny do późniejszej pracy budynku oraz osób w nim przebywających.
Systemowe rozwiązania
Częstym problemem jest utrzymanie stałej temperatury w hali produkcyjnej lub magazynowej czego skutkiem jest dyskomfort odczuwany przez pracowników i zmniejszona wydajność ich pracy. Jest to także zagrożenie dla składowanych towarów. Aby dogrzać pomieszczenie, właściciele firm często decydują się na zakup samych nagrzewnic. Niestety okazuje się, że aby równomiernie ogrzać halę, sama nagrzewnica nie wystarczy.
Inteligentne rozwiązanie to również inteligentne sterowanie
W ostatnich latach nastąpił szybki rozwój automatyki w budynkach przemysłowych, w związku z którym z użycia wyszły stosowane niegdyś sterowniki oparte na stałych ustawieniach termostatów. Obecnie technologie zmierzają ku minimalizacji wszystkiego do jednego urządzenia, za pomocą którego można sterować całą instalacją bez konieczności przemieszczania się między urządzeniami i ustawiania kilkunastu sterowników. Stosowanie rozwiązań systemowych to również jedna gwarancja obejmująca cały układ, dzięki czemu nie trzeba się zastanawiać, czy dany problem leży po stronie urządzeń czy automatyki.
Przykład zastosowania inteligentnego rozwiązania
Sezon jesienno-zimowy to niewątpliwie czas dodatkowego ogrzewania hal czy innych pomieszczeń magazynowych. Najczęściej wtedy montowane są nagrzewnice, jednak w przypadku nieprzemyślanego montażu zwiększa się koszt zużycia energii co niekorzystnie wpływa na środowisko, a to jak wiadomo w obecnych czasach jest niezwykle istotne. Zastosowanie nieefektywnego ogrzewania hali powadzi również do znacznych różnic temperatur, w związku z czym kotły i systemy powietrzne otrzymują niepoprawne dane i działają nawet wtedy, gdy ich działanie nie jest potrzebne. W takim przypadku warto zastosować automatyczną destratyfikację! Na czym to polega?
Destratyfikator uruchamiany jest automatycznie, gdy w górnych partiach pomieszczenia zgromadzona jest odpowiednia ilość energii cieplnej. Gdy ilość ciepła jest niewystarczająca, automatycznie uruchamiane są nagrzewnice LEO. Całość sterowana jest za pomocą jednego sterownika T-box, który zapewnia ich sprawne współdziałanie i sam pilnuje temperatury na hali.
Czy warto ?
Liczby mówią same za siebie. Rozwiązania systemowe wykorzystujące nowoczesne algorytmy pracy, wykorzystują dane zbierane z różnych miejsc obiektu aby jak najsprawniej wykorzystać współzależności pomiędzy urządzeniami. Dzięki temu oszczędności w zużyciu energii sięgają nawet 15% !
Podobne wpisy
Komentarze
Brak komentarzy!
Zostaw Komentarz
Adres e-mail nie będzie widoczny