PROJEKTOWANIE

Jak możesz ogrzać magazyn?Skomplikowany system czy proste rozwiązania?

05 stycznia, 2022

Ogrzewanie powierzchni magazynowych to duże wyzwanie, z którym boryka się wiele firm usługowych, handlowych i spedycyjnych. Rozległe przestrzenie łatwo się wychładzają, a utrzymanie w nich prawidłowego mikroklimatu jest kosztowne. Na rynku znajdziesz wiele rozwiązań pozwalających na regulację temperatury i wilgotności w obiektach wielkokubaturowych. Wiele z nich na dłuższą metę okazuje się jednak zbyt drogie w utrzymaniu lub mało efektywne. Dowiedz się, jaką możemy Ci zaoferować alternatywę dla tradycyjnej instalacji HVAC.

Zadbaj o warunki temperaturowe w swoich magazynach!

O powodzeniu biznesu decyduje nie tylko umiejętnie prowadzona polityka sprzedażowa, ale przede wszystkim odpowiednio dobrana infrastruktura i zaplecze logistyczne. To dzięki nim jesteś w stanie przechowywać duże ilości towarów oraz sprawnie i szybko realizować zamówienia. 

W wielu branżach – np. spożywczej, chemicznej i farmaceutycznej – kluczowe znaczenie ma fakt, czy magazynowany towar jest przechowywany w odpowiedniej temperaturze oraz w warunkach właściwej wilgotności. Dzięki temu zachowuje on pełnię wartości użytkowych i może być bezpiecznie wprowadzony do obrotu.

Częstą metodą spotykaną w praktyce jest łączenie ze sobą wielu różnych metod ogrzewania w nadziei, że ich przyniesie to lepszy efekt. Zazwyczaj spotkasz się z kombinacją ogrzewania:

  • powietrznego,
  • gazowego,
  • konwekcyjnego,
  • elektrycznego.

Niestety rezultat stosowania wielu technologii jest odwrotny do oczekiwanego. Rachunki są kosmiczne, a kontrola mikroklimatu w pomieszczeniach jest równie trudna jak wcześniej. Dlaczego nadmiernie rozbudowane rozwiązania nie przynoszą oczekiwanych efektów?

Wady skomplikowanych rozwiązań

Wiele rozbudowanych systemów ogrzewania bazuje na standardowych metodach instalacji. Dla Ciebie w praktyce oznacza to:

zaburzoną ciągłość pracy magazynu

Aby doprowadzić zasilanie do każdego elementu systemu HVAC, niezbędne jest przeprowadzenie szeroko zakrojonych prac adaptacyjnych. Musisz liczyć się z przeciąganiem setek metrów przewodów, montowaniem kanałów w ścianach i wizytą całej ekipy remontowo-budowlanej.

zawiłe i mało efektywne sterowanie

Wiele firm instalacyjnych opiera się na połączeniach starego typu. Nie dają one możliwości selektywnej regulacji poszczególnych urządzeń grzewczych, a Ty musisz ustawić warunki temperaturowe dla całego budynku. W rezultacie w jednych pomieszczeniach temperatura będzie zbyt wysoka, a w innych – zbyt niska.

większe wydatki

Ciągłe obciążanie całego systemu to także większe wydatki. Skoro wszędzie musisz utrzymywać taką samą temperaturę, część urządzeń będzie pracowała niepotrzebnie, co wygeneruje dodatkowe koszty.

częste naprawy

Skomplikowane urządzenia wyróżniają się tym, że często się psują. Przygotuj się na regularne korzystanie z usług serwisu!

A gdyby istniało prostsze rozwiązanie? Takie, które pozwala Ci na regulację każdego ogniwa systemu HVAC z osobna i kontrolę poszczególnych urządzeń? Jeśli myślisz, że to niemożliwe, poznaj SYSTEM FLOWAIR

FLOWAIR: Prosto i skutecznie

Nasz unikalny SYSTEM FLOWAIR opiera się na architekturze pozwalającej połączyć ze sobą w jeden sprawnie działający organizm ponad 30 urządzeń. Dopasuj do swoich potrzeb:

Sercem systemu jest inteligentny sterownik T-Box, pozwalający na ustawienie odrębnych warunków pracy dla każdej strefy wentylacyjnej czy temperaturowej. Dopasuj temperaturę i wilgotność powietrza w każdym pomieszczeniu dokładnie tak, jak potrzebujesz.

To prosty sposób na zabezpieczenie towarów i poprawę komfortu pracy Twojego zespołu. Zapomnij o kłopotliwej instalacji, ciągnących się wszędzie przewodach i uciążliwej konfiguracji wszystkich urządzeń HVAC.

Możliwość selektywnej regulacji to dla Ciebie także duża oszczędność finansowa. Sam decydujesz, kiedy i w jakim zakresie włączasz poszczególne urządzenia. Oznacza to niższe rachunki, rzadsze naprawy i mniej problemów organizacyjnych na co dzień.

Przekonaj się, że najprostsze rozwiązania są zawsze skuteczne. Poznaj SYSTEM FLOWAIR

SYSTEM FLOWAIR

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw Komentarz

Adres e-mail nie będzie widoczny

Przeczytaj jeszcze o:

Popularne Tagi

BIM CAD dobór urządzeń FLOWAIR Wsparcie KALKULATOR kurtyna powietrzna nagrzewnica wodna nominalna moc grzewcza pliki Revit Produkty to nie wszystko projektowanie Revit rooftop stanowisko badawcze studenci Politechnik System FLOWAIR T-box wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła Wsparcie handlowe Wsparcie Klienta Wsparcie logistyczne Wsparcie projektowe Wsparcie serwisowe Wsparcie szkoleniowe zakres mocy grzewczej