NASZA DZIAŁALNOŚĆ

Konfrontacja wiedzy teoretycznej z realiami branży HVAC- czyli FLOWAIR szkoli studentów

26 listopada, 2018

FLOWAIR od wielu lat szkoli młodych ludzi z zakresu ogrzewania i wentylacji. Branża HVAC dynamicznie się rozwija, a innowacyjny charakter naszej firmy powoduje, że mamy dostęp do nowych technologii i międzynarodowej wiedzy, którą chcemy się dzielić.  Do tej pory zapraszaliśmy studentów do firmy i naszego showroomu, prowadziliśmy zajęcia i wykłady na uczelniach. Na początku b.r. FLOWAIR uruchomił również program AKADEMIA STUDENTA, pogłębiając współpracę z Politechnikami.

KONCEPCJA AKADEMII 

Akademia Studenta skierowana jest do uczelni wyższych powiązanych z branżą HVAC. Celem projektu jest pomoc uczelniom, poprzez dostarczenie odpowiedniego sprzętu i wiedzy, w jak najlepszym wykształceniu absolwentów oraz przygotowanie ich do odpowiedniego startu w branży. Pragniemy wspomóc uczelnie zarówno na poziomie teoretycznym, jak również wzmocnić praktyczne aspekty nauczania. W projekcie przewidziano szereg aktywności skierowanych do studentów zachęcających do pozyskania dodatkowej wiedzy.

PROJEKT STANOWISKA BADAWCZEGO NA AGH

W połowie bieżącego roku w ramach Akadamii nawiązaliśmy współpracę z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Po wielu rozmowach i ustaleniach na uczelni powstało stanowisko badawcze FLOWAIR z nagrzewnicą wodną LEO.

OPIS STANOWISKA

Stanowisko może działać samodzielnie, jak również może być pomocą do prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych z wykorzystaniem zainstalowanych urządzeń. Uważamy, że podstawą kształcenia powinna być nauka praktyczna, która pomoże studentom zdobyć odpowiednie kompetencje oraz pewien zakres wiedzy specjalistycznej. Nagrzewnica na krakowskiej uczelni została dodatkowo wyposażona w:

Wszystkie dodatkowe urządzenia i czujniki pozwalają na przeprowadzanie warsztatów bądź badań laboratoryjnych. Studenci mogą szeroko analizować uzyskane dane, tworzyć wykresy i rozwiązywać zadania, które są niezbędne w przyszłym wykonywanym zawodzie. Stanowisko badawcze zostało dodatkowo wyposażone w port USB umożliwiający podłączenia komputera oraz naukę komunikacji urządzeń poprzez Building Management System (BMS) przy użyciu protokołu Modbus RTU.

Jednym z podstawowych ćwiczeń jest przeprowadzenie pomiarów i wykonanie obliczeń cieplno-przepływowych wodnej nagrzewnicy powietrza. Studenci po zebraniu odpowiednich danych mogą wykonać kilka zadań jak np.:

  1. Obliczyć moc grzewczą urządzenia w oparciu o wydajność urządzenia.
  2. Obliczyć moc grzewczą urządzenia w oparciu o przepływ czynnika grzewczego.
  3. Porównać i zanalizować przeprowadzone obliczenia.

SEMINARIA DLA STUDENTÓW

Z myślą o studentach, którzy na ostatnich latach studiów chcieliby pogłębić wiedzę na temat trendów branżowych, organizujemy także tematyczne spotkania seminaryjne, prowadzone przez naszych specjalistów. Mają one na celu podnoszenie kompetencji w zakresie ogrzewania i wentylacji obiektów wielkokubaturowych. Podczas spotkań omawiamy najnowsze rozwiązania grzewczo-wentylacyjne, prezentujemy nowości oraz porównujemy konkurencyjne rozwiązania grzewcze. Oprócz części teoretycznej prowadzimy również część praktyczną zajęć. Dedykowane standy dają możliwość przećwiczenia nabytej w czasie seminarium wiedzy. Tematyka szkoleń jest zróżnicowana – od omówienia metod odzysku ciepła i metody ogrzewania obiektów wielkokubaturowych, po najnowsze przepisy i wymagania w branży HVAC odnośnie oszczędzania energii czy szkolenia stricte produktowe. Największą popularnością cieszą się nasze innowacyjne rozwiązania: bezkanałowa jednostka odzysku ciepła OXeN czy kompaktowy rooftop Cube.

FLOWAIR poprzez współpracę z uczelniami wyższymi bierze udział w kształceniu przyszłych specjalistów. Pomagamy młodym ludziom usystematyzować zdobytą podczas studiów wiedzę, a tym samym ułatwiamy im wejście w przyszłe życie zawodowe. Ćwiczenia przeprowadzane na podstawie realnych pomiarów z urządzeń oraz dodatkowe szkolenia pozwalają zdobyć wiedzę praktyczną potrzebną w takich zawodach jak projektant, instalator, inżynier czy programista. Zapraszamy na szkolenia!

 

 

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw Komentarz

Adres e-mail nie będzie widoczny

Archiwa

Popularne Tagi

BIM CAD KALKULATOR kurtyna powietrzna nagrzewnica wodna pliki Revit projektowanie Revit rooftop stanowisko badawcze studenci Politechnik System FLOWAIR T-box wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła