PROJEKTOWANIE

Jak świeże powietrze wpływa na efektywność pracownika?

21 lutego, 2022

Zanieczyszczone i suche powietrze to jeden z największych wrogów wszystkich pracowników. Nie tylko utrudnia koncentrację, ale może też powodować choroby i alergie układu oddechowego. Przeczytaj, dlaczego świeże powietrze pozytywnie wpływa na produktywność Twoich pracowników i jak możesz zadbać o jego jakość.

Jakie są fakty?

We wrześniu 2019 r. fundacja środowiskowa Hubbub w ramach kampanii AirWeShare opublikowała alarmujące wyniki. Wskazują one na brak elementarnej wiedzy w zakresie optymalnych warunków pracy wśród pracodawców.

Aż 90% pracowników nie wie, czy ich pracodawca stosuje jakąkolwiek politykę środowiskową w miejscu pracy. Ponad połowa zakłada, że w zakładzie nie zostały wdrożone żadne działania zmierzające do poprawy mikroklimatu.

To jednak nie wszystko! Okazuje się, że 42% pracodawców woli skierować pracowników na pracę zdalną, niż zainwestować w profesjonalną infrastrukturę HVAC.

Czym jest „syndrom chorego budynku”?

Organizacje zajmujące się ochroną środowiska coraz częściej zwracają uwagę na tzw. syndrom chorego budynku. To określenie używane w odniesieniu do pomieszczeń, które zapewniają tak złe warunki pracy, że przebywanie w nich powoduje:

  • bóle i zawroty głowy,
  • ospałość i zmęczenie,
  • rozdrażnienie i problemy z koncentracją,
  • alergie oddechowe i skórne.

Dla Ciebie – jako pracodawcy – oznacza to wymierne straty ekonomiczne wynikające z częstych zwolnień lekarskich, regularnej absencji w pracy, a w krańcowych przypadkach także problemy natury prawnej.

O ile możesz podnieść wydajność swoich pracowników?

Jeżeli zapewnisz swoim pracownikom komfortowe warunki pracy (temperatura, wilgotność, oświetlenie, wymiana powietrza), ich produktywność może wzrosnąć nawet o 20%! Tak wynika z raportu pod tytułem „Stwórzmy razem perfekcyjne stanowisko pracy” opublikowanym w 2019 r. przez firmę Sharp.

Ponadto właściwa kontrola temperatur w pomieszczeniach może sprawić, że wydajność zespołu wzrośnie o 4,1% nawet na koniec dnia pracy i odpędzi nadciągające marazm oraz zmęczenie.

Dlaczego tak się dzieje? Czyste i świeże powietrze sprawia, że pracownicy sprawniej radzą sobie z zadaniami, myślą kreatywniej i popełniają mniej błędów. Redukcja poziomu CO2 w pomieszczeniu pomaga też dotlenić organizm i utrzymuje w pogotowiu układ nerwowy, który nie popada w stan odrętwienia.

Ciągła wymiana powietrza oznacza także ograniczoną ekspozycję na kurz i alergeny, a w konsekwencji – mniej chorób i zwolnień! Tylko w Polsce infekcje układu oddechowego są powodem 18% wszystkich nieobecności w pracy.

Czy montaż instalacji HVAC musi być skomplikowany?

Wbrew pozorom zadbanie o mikroklimat w pracy nie musi być trudne. Zajrzyj na stronę FLOWAIR i poznaj innowacyjny system, który pozwala połączyć wiele urządzeń w jedną całość. 

Wybieraj spośród m.in.:

Dzięki uniwersalnemu sterownikowi T-Box możesz kontrolować każde ogniwo systemu. Ustaw odpowiednią temperaturę i wilgotność dla każdego pomieszczenia, a w razie potrzeby przeprowadź diagnostykę serwisową.

Zadbaj o komfort swoich pracowników i popraw wydajność swojej firmy razem z FLOWAIR !

projektowanie HVAC FLOWAIR

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw Komentarz

Adres e-mail nie będzie widoczny

Przeczytaj jeszcze o:

Popularne Tagi

BIM CAD dobór urządzeń FLOWAIR Wsparcie KALKULATOR kurtyna powietrzna nagrzewnica wodna nominalna moc grzewcza pliki Revit Produkty to nie wszystko projektowanie Revit rooftop stanowisko badawcze studenci Politechnik System FLOWAIR T-box wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła Wsparcie handlowe Wsparcie Klienta Wsparcie logistyczne Wsparcie projektowe Wsparcie serwisowe Wsparcie szkoleniowe zakres mocy grzewczej