NASZA DZIAŁALNOŚĆ

Konfrontacja wiedzy teoretycznej z realiami branży HVAC- czyli FLOWAIR szkoli studentów

26 listopada, 2018

FLOWAIR od wielu lat szkoli młodych ludzi z zakresu ogrzewania i wentylacji. Branża HVAC dynamicznie się rozwija, a innowacyjny charakter naszej firmy powoduje, że mamy dostęp do nowych technologii i międzynarodowej wiedzy, którą chcemy się dzielić.  Do tej pory zapraszaliśmy studentów do firmy i naszego showroomu, prowadziliśmy zajęcia i wykłady na uczelniach. Na początku b.r. FLOWAIR uruchomił również program AKADEMIA STUDENTA, pogłębiając współpracę z Politechnikami.

KONCEPCJA AKADEMII 

Akademia Studenta skierowana jest do uczelni wyższych powiązanych z branżą HVAC. Celem projektu jest pomoc uczelniom, poprzez dostarczenie odpowiedniego sprzętu i wiedzy, w jak najlepszym wykształceniu absolwentów oraz przygotowanie ich do odpowiedniego startu w branży. Pragniemy wspomóc uczelnie zarówno na poziomie teoretycznym, jak również wzmocnić praktyczne aspekty nauczania. W projekcie przewidziano szereg aktywności skierowanych do studentów zachęcających do pozyskania dodatkowej wiedzy.

PROJEKT STANOWISKA BADAWCZEGO NA AGH

W połowie bieżącego roku w ramach Akadamii nawiązaliśmy współpracę z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Po wielu rozmowach i ustaleniach na uczelni powstało stanowisko badawcze FLOWAIR z nagrzewnicą wodną LEO.

OPIS STANOWISKA

Stanowisko może działać samodzielnie, jak również może być pomocą do prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych z wykorzystaniem zainstalowanych urządzeń. Uważamy, że podstawą kształcenia powinna być nauka praktyczna, która pomoże studentom zdobyć odpowiednie kompetencje oraz pewien zakres wiedzy specjalistycznej. Nagrzewnica na krakowskiej uczelni została dodatkowo wyposażona w:

Wszystkie dodatkowe urządzenia i czujniki pozwalają na przeprowadzanie warsztatów bądź badań laboratoryjnych. Studenci mogą szeroko analizować uzyskane dane, tworzyć wykresy i rozwiązywać zadania, które są niezbędne w przyszłym wykonywanym zawodzie. Stanowisko badawcze zostało dodatkowo wyposażone w port USB umożliwiający podłączenia komputera oraz naukę komunikacji urządzeń poprzez Building Management System (BMS) przy użyciu protokołu Modbus RTU.

Jednym z podstawowych ćwiczeń jest przeprowadzenie pomiarów i wykonanie obliczeń cieplno-przepływowych wodnej nagrzewnicy powietrza. Studenci po zebraniu odpowiednich danych mogą wykonać kilka zadań jak np.:

  1. Obliczyć moc grzewczą urządzenia w oparciu o wydajność urządzenia.
  2. Obliczyć moc grzewczą urządzenia w oparciu o przepływ czynnika grzewczego.
  3. Porównać i zanalizować przeprowadzone obliczenia.

SEMINARIA DLA STUDENTÓW

Z myślą o studentach, którzy na ostatnich latach studiów chcieliby pogłębić wiedzę na temat trendów branżowych, organizujemy także tematyczne spotkania seminaryjne, prowadzone przez naszych specjalistów. Mają one na celu podnoszenie kompetencji w zakresie ogrzewania i wentylacji obiektów wielkokubaturowych. Podczas spotkań omawiamy najnowsze rozwiązania grzewczo-wentylacyjne, prezentujemy nowości oraz porównujemy konkurencyjne rozwiązania grzewcze. Oprócz części teoretycznej prowadzimy również część praktyczną zajęć. Dedykowane standy dają możliwość przećwiczenia nabytej w czasie seminarium wiedzy. Tematyka szkoleń jest zróżnicowana – od omówienia metod odzysku ciepła i metody ogrzewania obiektów wielkokubaturowych, po najnowsze przepisy i wymagania w branży HVAC odnośnie oszczędzania energii czy szkolenia stricte produktowe. Największą popularnością cieszą się nasze innowacyjne rozwiązania: bezkanałowa jednostka odzysku ciepła OXeN czy kompaktowy rooftop Cube.

FLOWAIR poprzez współpracę z uczelniami wyższymi bierze udział w kształceniu przyszłych specjalistów. Pomagamy młodym ludziom usystematyzować zdobytą podczas studiów wiedzę, a tym samym ułatwiamy im wejście w przyszłe życie zawodowe. Ćwiczenia przeprowadzane na podstawie realnych pomiarów z urządzeń oraz dodatkowe szkolenia pozwalają zdobyć wiedzę praktyczną potrzebną w takich zawodach jak projektant, instalator, inżynier czy programista. Zapraszamy na szkolenia!

 

 

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw Komentarz

Adres e-mail nie będzie widoczny

Przeczytaj jeszcze o:

Popularne Tagi

BIM CAD dobór urządzeń FLOWAIR Wsparcie KALKULATOR kurtyna powietrzna nagrzewnica wodna nominalna moc grzewcza pliki Revit Produkty to nie wszystko projektowanie Revit rooftop stanowisko badawcze studenci Politechnik System FLOWAIR T-box wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła Wsparcie handlowe Wsparcie Klienta Wsparcie logistyczne Wsparcie projektowe Wsparcie serwisowe Wsparcie szkoleniowe zakres mocy grzewczej